Směnárna

Nabízíme vám směnu peněz v takzvaném paralelním kurzu bolívaru vůči dolaru, neboli kurzu černém, který se vyznačuje především svou pohyblivostí až o několik desítek procent z týdne na týden.

Venezuelský bolívar je oficiálně nesměnitelná měna s pevně stanoveným kurzem k dolaru a ostatním volně směnitelným měnám. Vládou stanovený směnný kurz je 6,3 bolívaru za americký dolar. Oficiální směnu můžete realizovat jen ve směnárnách, banky valuty měnit nesmí. Na směnu valut mimo oficiální směnárny je ve Venezuele pohlíženo jako na porušení zákona. Osobně znám případy kdy takováto výměna s neznámým člověkem na ulici skončila nepodmíněným trestem vězení, případně byl vekslák domluveny s policajty, kteří se objevili po výměně s několika falešnými bankovkami a turista skončil na stanici, kde ho elegantně zbavili zbytku jeho prostředků a mohl být rád, že neskončil ve vazbě. Nemluvě o častých případech falešných či již neplatných bankovek se kterými se můžete setkat na ulici, letišti a podobných místech.

Ačkoli by se nám líbilo, kdyby všichni turisté vyměnili své dolary se námi, rozhodně to není podmínkou ani v případě že využijete kteroukoli z našich dalších nabídek, jen apelujeme na váš zdravý úsudek, měňte alespoň v hotelu, nikdy na ulici či na letišti, nevíte kdo vás sleduje a která kamera se na vás kouká. Dodávám, že nenabízíme nejlepší cenu, ale docela jistě cenu poctivou a především můžeme zaručit bezpečnost a pravé bankovky.

Platné mince a bankovky Venezuely:

Bankovky 20 BsF a 2 BsF

Platné mince

 

 

 

 

 

 

Bankovky 50 BsF a 5 BsF

Bankovky 100 BsF a 10 BsF