Treky a výlety

NP Canaima: 3 dny, dvě noci, letecky malým letadlem typu Cesna, lodí a pěšky, plná penze, chlazené nápoje a voda, alkohol ke koupi.

salto Angel

Salto Angel,cestou na Salto Angel

nejvyšší vodopád světa (979 m)

nacházející se v národním parku Canaima, který se rozkládá v panenské divočině státu Bolívar. Přelet nad vodopádem a zhruba v polovině jeho výšky, průlet údolím Kavac. Upozornění: přelety a průlet jsou samozřejmě závislé na počasí a vyhodnocení situace pilotem letadla. Procházka pod vodopádem, pěší tůra soutěskou.Nádherné scenerie uvídíme po cestě k laguně Canaima, pojedeme lodí poměrně rychlou řeku, avšak bez nebezpečných peřejí.

Nocleh s výhledem na lagunu Canaima. Nástup na výlet v Ciudad Bolivar. Včetně dopravy z místa pobytu a zpět.

Cena na osobu 429,- USD


  5 dnů, 4 noci plná penze, voda, ostatní nápoje si nese každý sám

Roraima tepuiRoraima skalní město na plošině

Roraima Tepuy,

nejvyšší stolová hora (2810)

matka všech hor jak ji nazývají místní indiáni kmene Pemon, ztracený svět s neuvěřitelnými sceneriemi, přírodními jakuzzi, skalními soutěskami, údolím plným krystalů, většina zdejších rostlin stejně jako živočichů je endemických, na hoře je hraniční kámen mezi guayanou, venezuelou a brazilii.

Nocleh ve stanech s moskytiérou. Nástup na trek v Santa Elena de Uarien, včetně dopravy z místa pobytu a zpět.

Cena na osobu: 349 USD

Ohledně možnosti slevy na 289 případně 249 usd se informujte mailem na treky@venezuelanadlani.cz

 


 2 dny, 1 noci, plna penze, nechlazená voda, (ostatní nápoje po dohodě za příplatek)

gran sabanagran sabana

Gran Sabana,

země kmene Pemon

terénním automobilem po stepi mezi stolovými horami Tepuy, scenerie s nekonečnými rozhledy, navštívíme diamantové a zlaté doly, uvidíme pásovce, supy, orly, polodivoké koně, s trochou štěstí mravenečníka a možná i jaguára, docela jistě pak indiánské vesnice kmene Pemon, kde vyrábí surový třtinový cukr tzv. papelón – originální součást nápojů jako mojito či margarita a základní surovina pro výrobu karibského rumu a po dle marse.wé také nejlepší pikantní omáčku na světě.

Nocleh ve stanech. Nástup na výlet v Santa Elena de Uarien, včetně dopravy z místa pobytu a zpět.

Cena na osobu: 199,- USD


 NP Yacapana: 7 dní, šest nocí, jídlo třikrát denně, vodu si nese každý sám

tropická dzungle amazonastropicka dzungle amazonas

Selva Survival

autobusem, teréním autem, lodí a pěšky. Pro ty co upřednostní výpravu do džungle jen s batohem, hamakou a moskytiérou, budeme jist co ulovíme, pít co přineseme, já upřednostňuji vodu z palmy, necháme se pozvat na večeři v indiánské osadě Yekwana, zatančíme si, odvážnější si mohou zkusit zakouřit místní doutníky, dáme si kvašený alkohol z ořechů moriche, budeme chodit od jednoho ramene řeky ke druhému, prosekávat vlastní cestu, pozorovat všemožný pralesní život, připravíme jídlo z divoce rostoucí zeleniny a ovoce, zkrátka se to pokusíme přežít…:-)

Nástup na výlet v Ciudad Bolivar. Minimálně pro dvě osoby. Včetně dopravy  z místa pobytu a zpět. Při větším počtu osob konzultujte individuální cenu na treky@venezuelanadlani.cz

Cena na osobu 549,- USD