Patrulleros

Březen 7, 2013 in Články, ze života s Hugo Chávezem

 logo-psuvTak už je to tady. Nějaký ten měsíc jsem si říkal, že prezident Chávez ztrácí síly a vervu vést zemi k světlým socPatrullerosialistickým zítřkům, leč opět se ukázalo, že jsem ho podcenil.    Minulý týden se ve smyslu prezidentského výnosu začala formovat místní forma Lidových milicí poněkud křížená s pomocnou stráží Veřejné Bezpečnosti.

V rámci boje za zlepšení bezpečnostní situace ve Venezuele započal masivní nábor do Patrulleros PSUV ( stranická hlídka PSUV- Partido Socialista Unido de Venezuela tedy Spojená strana socialistů Venezuely). Do ulic vyjela auta s tlampači, na náměstích stojí náborové stánky kde se za pomoci občanského průkazu a krásných slečen registrují dobrovolní zájemci. Patroly mají za úkol hlídkovat v ulicích kolem svého bydliště a hlásit nepříjstojnosti. Mluví se dokonce o jejich vybavení radioým spojením s městskou policií.

Což o to, myšlenka má docela jistě dobrý základ, ovšem obávám se, že spíše než o skutečné řešení problému jde o to vyvolat v lidech pocit, že se problém řeší. Navíc se blíží volby a tak ‘‘patrulleros‘‘ daleko nejspíše

Chavista militante

Militantní Chavisto z PSUV, jestliže chceš být Hlídkou Revoluce pro volby 23.listopadu odešli sms obsahující číslo občanského průkazu na telefoní číslo…

poslouží v předvolebním boji s opozicí. Ono taky co zmůže neozbrojená občanská hlídka i se svou vysílačkou při ozbrojeném přepadení trvajícím řádově desítky vteřin a kdo je tak oddaný straně a vládě aby se vrhal s holýma rukama proti pistoli? Doby partyzánských hrdinů od Dukly minuly a do Venezuely nejspíš ani nedorazily.

Zajímavá jsou aktuální čísla. Podle deníku El Universal se v průběhu prvního týdne zapsalo v celé Venezuele 534 osob na 1732 registračních místech. Nebojím se však o osud tohoto projektu. Jak znám Huga, nejpozději příští týden se u náborových stánků objeví nabídka dotovaných potravin a tak nějak neoficiálně bude možnost vystát frontu a nakoupit podmíněna podpisem na registračním formuláři.

mars.wé                            září 2011